Internationale Detachering
Zijn de gezinsleden van mijn werknemer ook verzekerd?
De gezinsleden blijven verzekerd zolang ze in Nederland wonen
Blijven de partner en kinderen van uw werknemer in Nederland wonen, dan blijven zij in Nederland verzekerd voor de AOW en andere sociale verzekeringen.De gezinsleden zijn niet meer verzekerd als ze meeverhuizen
Gaan de gezinsleden van uw medewerker tijdelijk mee naar het buitenland, dan zijn zij niet meer verzekerd voor de Nederlandse sociale verzekeringen. Wil uw werknemer dat zijn gezinsleden in Nederland verzekerd blijven, dan kan hij voor hen een vrijwillige verzekering afsluiten voor de AOW en Anw. Meer informatie hierover vindt u bij de regeling vrijwillige verzekering.
Uw werknemer blijft als hij gedetacheerd is, vaak wel verzekerd in Nederland. Hij kan voor zijn kinderen kinderbijslag aanvragen in Nederland
In sommige landen wel verzekerd voor bijvoorbeeld de AOW
Gaan de gezinsleden van uw werknemer wonen in Australië, Canada (inclusief Quebec), Israël, Macedonië, Malta, Noorwegen, de Verenigde Staten of Zuid-Korea, dan blijven ze wel verzekerd voor onder andere de AOW. Maar zodra ze in dat land gaan werken, stopt de verzekering.

